• wt.. gru 5th, 2023

  Niepodległość Polski świętowana na strzelnicy w Gniazdowicach

  ByAndrzej Parafianowicz

  lis 20, 2023
  Niepodległość Polski świętowana na strzelnicy w Gniazdowicach

  Ludzie mawiają, że pogoda nie zawsze sprzyja, ale to nie powstrzymało służb mundurowych od rozegrania drużynowych zawodów strzeleckich w Gniazdowicach. W niedzielę (5 listopada) na strzelnicy w podproszowickich Gniazdowicach odbyły się zawody z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Najlepszą celnością wykazali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jakubowic.

  Choć niebo było zachmurzone, a deszcz padał nieprzerwanie, to uczestnicy rywalizacji strzeleckiej nie dali za wygraną. W tym trudnymi warunkami atmosferycznymi na strzelnicy zgromadziło się aż 39 trzyosobowych drużyn reprezentujących policję, straż pożarną (pierwszy występ drużyny PSP z Proszowic) oraz ośmioro uczniów Zespołu Szkół w Proszowicach.

  Po dniu ostrałej rywalizacji okazało się, że najcelniejsi snajperzy wśród służb mundurowych to druhowie z OSP Jakubowice II: Piotr Miernik, Tomasz Maj i Damian Wawrzeń. Ich wynik 294 punktów na 300 możliwych okazał się bezkonkurencyjny. Na drugim miejscu uplasował się tercet z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach, a na trzecim miejscu znalazła się drużyna OSP Opatkowice.

  Nagrody dla najlepszych drużyn zostaną wręczone podczas sobotnich obchodów Święta Niepodległości w Proszowicach. To doskonała okazja, aby uhonorować strażaków i policjantów za ich oddanie i służbę dla kraju.

  Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

  1. Kto wygrał drużynowe zawody strzeleckie?

  Ochotnicza Straż Pożarna z Jakubowic wygrała drużynowe zawody strzeleckie z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

  2. Ile trzyosobowych drużyn wzięło udział w zawodach?

  W zawodach wzięło udział aż 39 trzyosobowych drużyn, reprezentujących policję, straż pożarną oraz uczniów Zespołu Szkół w Proszowicach.

  3. Jakie były uzyskane wyniki?

  Drużyna OSP Jakubowice II, składająca się z Piotra Miernika, Tomasza Maja i Damiana Wawrzyń, uzyskała wynik 294 punktów na 300 możliwych. Drugie miejsce zajął tercet z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach, a trzecie miejsce przypadło drużynie OSP Opatkowice.

  4. Kiedy zostaną wręczone nagrody?

  Nagrody dla najlepszych drużyn zostaną wręczone podczas sobotnich obchodów Święta Niepodległości w Proszowicach.