• pt.. wrz 22nd, 2023

  Dr. Kevin Lynch osiąga rekordowe 1500 operacji z użyciem robota

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 19, 2023
  Dr. Kevin Lynch osiąga rekordowe 1500 operacji z użyciem robota

  Dr. Kevin Lynch, chirurg ogólny pracujący w Odessa Regional Medical Center (ORMC), osiągnął niedawno wyjątkowy kamień milowy w swojej karierze. Dzięki wykonaniu 1500 operacji z użyciem robota, Dr. Lynch stał się jednym z najbardziej doświadczonych chirurgów wykonujących tego typu procedury w zachodnim Teksasie.

  Chirurgia robotyczna to zaawansowana technika, która umożliwia chirurgom przeprowadzanie skomplikowanych i delikatnych zabiegów za pomocą małych nacięć o niezrównanej precyzji. W porównaniu do tradycyjnej chirurgii, operacje robotyczne oferują wiele korzyści, takich jak szybsze gojenie się, minimalne blizny, krótsze pobyt w szpitalu i zmniejszenie bólu pooperacyjnego.

  Według Dr. Lyncha, chirurgia robotyczna znacząco wpływa na zmniejszenie bólu u pacjentów i przyspiesza czas rekonwalescencji. Dostępność platform robotycznych poszerzyła zakres zabiegów, które można wykonać za pomocą minimalnie inwazyjnych metod, takich jak odbudowa powłok brzusznych w przypadku trudnych przepuklin.

  Dr. Lynch korzysta z systemu chirurgicznego da Vinci Xi™, najnowocześniejszej technologii ORMC do przeprowadzania operacji minimalnie inwazyjnych. Ta platforma robotyczna umożliwia lekarzom przeprowadzanie różnych procedur w dziedzinach takich jak ginekologia, kardiologia, chirurgia ogólna, torakochirurgia i urologia.

  Stacey Brown, prezes Odessa Regional Medical Center, wyraziła dumę z poświęcenia i osiągnięć Dr. Lyncha. Dr. Lynch pracuje jako chirurg ogólny w ORMC od ponad 20 lat i specjalizuje się w szerokim zakresie procedur chirurgicznych, takich jak usunięcie pęcherzyka żółciowego, naprawa przepukliny, leczenie raka jelita grubego, raka piersi i łagodnych chorób.

  Jeśli chcesz umówić się na wizytę lub skonsultować się z Dr. Lynch, skontaktuj się z ORMC pod numerem 432-580-7373. Aby dowiedzieć się więcej na temat chirurgii robotycznej i jej zastosowań, odwiedź stronę odessaregionalmedicalcenter.org/robotics.