• wt.. gru 5th, 2023

  Horizon Robotics nawiązuje strategiczne partnerstwo z Aptiv i Wind River w Chinach

  Horizon Robotics nawiązuje strategiczne partnerstwo z Aptiv i Wind River w Chinach

  Horizon Robotics, wiodący dostawca energooszczędnych rozwiązań obliczeniowych dla systemów zaawansowanej pomocy kierowcy (ADAS) w samochodach konsumenckich, nawiązał strategiczne partnerstwo z Aptiv i jego spółką zależną Wind River w Chinach. Aptiv to międzynarodowa firma technologiczna, której celem jest zapewnienie większego bezpieczeństwa, zrównoważonego rozwoju i większej łączności w dziedzinie mobilności, natomiast Wind River to globalny lider w dostarczaniu oprogramowania dla krytycznych systemów inteligentnych.

  Współpraca ta oznacza pierwsze partnerstwo Aptiv z chińskim dostawcą auto-modełowych rozwiązań obliczeniowych dla ADAS i samolotów zautomatyzowanych. Partnerzy mają na celu rewolucję w chińskim przemyśle motoryzacyjnym, wykorzystując swoją unikalną wiedzę, aby w końcu zapewnić kierowcom i pasażerom w Chinach bezpieczną, wygodną i przyjemną podróż.

  W ramach umowy Horizon Robotics będzie współpracować z Aptiv i Wind River w celu opracowania w pełni zintegrowanych rozwiązań sprzętowych i oprogramowania dostosowanych do producentów samochodów w Chinach. Rozwiązania obliczeniowe serii Journey™ od Horizon zostaną uzupełnione o portfolio Wind River, w tym system operacyjny czasu rzeczywistego (RTOS) VxWorks®, platformę wirtualizacji Wind River Helix™, system operacyjny Linux Wind River i Wind River Studio, aby napędzać kolejną generację pojazdów zdefiniowanych programowo (SDV).

  Pierwsze oferty wykorzystujące te zintegrowane rozwiązania to przyszłościowe inteligentne kamery i scentralizowane kontrolery wielodomenowe firmy Aptiv. Te rozwiązania są zaprojektowane tak, aby spełniać unikalne potrzeby chińskiego rynku, jednocześnie umożliwiając zaawansowane funkcje, takie jak automatyczne prowadzenie i parkowanie.

  Obie firmy wyraziły swoje zadowolenie z tej współpracy. Benjamin Lyon, dyrektor techniczny w Aptiv, uważa, że ​​współpraca ta stworzy bardziej zrównoważoną i otwartą platformę zgodną z mapą drogową Architektury Smart Vehicle™ Aptiv. Dr Yu Kai, założyciel i dyrektor generalny Horizon, zobowiązuje się do wspierania otwartej współpracy i dostarczania wyjątkowej wartości dla chińskich producentów samochodów.

  Avijit Sinha, dyrektor produktu w Wind River, uważa to partnerstwo za ważny krok w budowaniu otwartego, innowacyjnego i współpracującego ekosystemu dla inteligentnego przemysłu mobilności. Połączenie oprogramowania Wind River i sprzętu Horizon umożliwi producentom OEM wykorzystywanie lokalnego rozwoju i dostarczanie rozwiązań motoryzacyjnych następnej generacji.

  Horizon Robotics nadal aktywnie uczestniczy w cyfrowej transformacji chińskiego przemysłu motoryzacyjnego, udostępniając energooszczędne rozwiązania obliczeniowe i narzędzia deweloperskie. Celem jest umożliwienie partnerom, takim jak Aptiv i Wind River, lepszej obsługi chińskich producentów samochodów i stworzenie satysfakcjonującego doświadczenia mobilnościowego dla konsumentów w Chinach.

  W miarę rosnącego zapotrzebowania na technologie zautomatyzowanego prowadzenia, to partnerstwo przyczyni się do postępów w tej dziedzinie i przyspieszy wprowadzanie inteligentnych pojazdów do użytku w Chinach.