• czw.. wrz 28th, 2023

  Ben Stokes wrócił do reprezentacji Anglii na serię meczów przeciwko Nowej Zelandii

  Ben Stokes wrócił do reprezentacji Anglii na serię meczów przeciwko Nowej Zelandii

  Ben Stokes, nagrodzony tytułem Gracza Meczu podczas finału Pucharu Świata w 2019 roku, ma powrócić do reprezentacji Anglii w meczach kwalifikacyjnych do Pucharu Świata przeciwko Nowej Zelandii. Stokes zrezygnował z gry w formacie Limited Overs (ODI) w zeszłym roku, tłumacząc to wymaganiami gry we wszystkich trzech formatach meczowych. Jednak zarządzanie drużyny Anglii wyraziło chęć powrotu Stokesa na obronę tytułu mistrza świata, co doprowadziło do jego wniosku o cofnięcie rezygnacji.

  Stokes nadal będzie kapitanem drużyny Anglii w testach, ale brak meczów testowych w harmonogramie Anglii do stycznia 2024 roku dał mu możliwość powrotu do gry w formacie 50 over. Nie został jednak wybrany do składu na serię meczów T20 przeciwko Nowej Zelandii, ponieważ grał w tej formule tylko sporadycznie dla Anglii.

  Anglia ogłosiła dwa składy na serie ODI i T20, składające się z czterech meczów każda. Nieskapowany szybki bowler z Surrey, Gus Atkinson, otrzymał swoje pierwsze powołanie do reprezentacji i został wybrany do obu składów. Natomiast John Turner otrzymał szansę debiutu w meczach T20. Josh Tongue, który zadebiutował niedawno w serii Ashes, również został wybrany do składu T20.

  Powrót Stokesa, znanego ze swojej umiejętności wygrywania meczów i cech przywódczych, spotkał się z entuzjazmem ze strony Luke’a Wrighta, Narodowego Selekcjonera Reprezentacji Mężczyzn Anglii. Wright wyraził pewność co do jakości drużyny i z niecierpliwością oczekuje serii przeciwko Nowej Zelandii, uważając, że będzie to idealna okazja do przetestowania się przeciwko jednej z najlepszych drużyn na świecie.

  Serie ODI mają się rozpocząć 8 września i zostaną rozegrane na stadionach Sophia Gardens, The Ageas Bowl, Oval i Lord’s.