• sob.. wrz 30th, 2023

  Ahmedabad Planuje Budowę Satelickich Miast

  Ahmedabad Planuje Budowę Satelickich Miast

  Miejska Korporacja Ahmedabad (AMC) zaprezentowała plan rozwoju, który ma na celu rozwiązanie problemu kongestii miejskiej oraz promowanie zrównoważonego wzrostu w mieście. Propozycja skupia się na utworzeniu satelickich miast, które mają wyrównać wzrost i rozwój, poprawiając tym samym standardy życia i możliwości ekonomiczne mieszkańców.

  W odpowiedzi na rosnące problemy związane z kongestią miejską, strategia AMC skupia się na utworzeniu satelickich miast wokół Ahmedabadu. W ten sposób wysiłek rozwoju i rozbudowy zostanie równomiernie rozłożony na sieć ośrodków miejskich, poprawiając ogólną prosperność i dobrobyt mieszkańców.

  Władze miasta wybrały kilka miast, takich jak Sanand, Kalol, Dehgam, Bareja i Mehemdabad, które zostaną rozwinięte jako satelitarne ośrodki miejskie. Każde z tych miast zostało strategicznie wybrane, aby przyczynić się do wzrostu gospodarczego i równowagi miejskiej w regionie.

  Ahmedabad stał się prężnie rozwijającym się ośrodkiem gospodarczym dzięki solidnej infrastrukturze i doskonałym połączeniom. Korzystne połączenia z innymi dużymi ośrodkami miejskimi oraz dostęp do kluczowych dróg towarowych odegrały ważną rolę w jego rozwoju ekonomicznym.

  Ekspansję gospodarczą miasta dodatkowo napędzają istotne projekty infrastrukturalne, takie jak Korytarz Przemysłowy Delhi-Mumbaj (DMIC), Specjalny Obszar Inwestycyjny Dholera (SIR) i Międzynarodowe Centrum Finansowe Gujarat (GIFT). Ponadto, niedawno uruchomiony korytarz łączący Ahmedabad z Pune umożliwił wzrost, łącząc miasto z innymi metropoliami.

  Propozycja rozwoju satelickich miast jako sposób na stymulowanie wzrostu i łagodzenie kongestii miejskiej zostanie omówiona na szczeblu stanowym w ramach istniejących inicjatyw państwowych. Ta innowacyjna metoda wpisuje się w zaangażowanie państwa w promowanie zrównoważonego rozwoju i zrównoważonej urbanizacji.