• wt.. gru 5th, 2023

  AeroVironment, Inc. – lider w dziedzinie systemów robotycznych

  ByAndrzej Parafianowicz

  wrz 22, 2023
  AeroVironment, Inc. – lider w dziedzinie systemów robotycznych

  AeroVironment, Inc. to firma, która stoi na czele rewolucji w dziedzinie systemów robotycznych. Z koncentracją na inteligencji i adaptacyjności, projektują, rozwijają, produkuje, dostarcza i obsługują portfel systemów robotycznych o zaawansowanej technologii i usług powiązanych dla agencji rządowych i firm.

  Firma działa w kilku segmentach, z których każdy ma swoje specjalizacje. Segmant Small Unmanned Aircraft Systems (SUAS) zajmuje się opracowywaniem produktów, które są w stanie niezawodnie funkcjonować na niskich wysokościach i w różnych warunkach środowiskowych. Te systemy są zaprojektowane, aby zapewnić efektywne i skuteczne rozwiązania dla szerokiego spektrum zastosowań.

  W segmencie Tactical Missile Systems (TMS) AeroVironment koncentruje się na wysyłaniu lotniczych pojazdów wystrzeliwanych z tub, które mogą być wdrożone poprzez prosty naciśnięcia przycisku. Innowacyjne podejście to gwarancja szybkich i precyzyjnych wdrożeń, zwiększając zdolności wojska i innych agencji rządowych.

  Segment Medium Unmanned Aircraft Systems (MUAS) odpowiada za projektowanie i inżynierię bezzałogowych platform powietrznych. Obejmuje to platformy powietrzne, ładunki użytkowe i integracje, systemy kontroli naziemnej oraz wyposażenie wspomagające. Rozwiązania MUAS firmy AeroVironment oferują zaawansowane możliwości w zakresie nadzoru, rozpoznania i innych zastosowań.

  Firma posiada również inne segmenty, w tym High Altitude Pseudo-Satellite Unmanned Aircraft Systems (HAPS), MacCready Works oraz Unmanned Ground Vehicles (UGV). Te segmenty poszerzają zakres oferty AeroVironment, dostarczając rozwiązań do operacji na dużych wysokościach i zastosowań na lądzie.

  AeroVironment jest oddana przekraczaniu granic systemów robotycznych i dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań. Ich ekspertyza w dziedzinie inżynierii i technologii pozwala im sprostać unikalnym potrzebom różnych agencji rządowych i firm. Poprzez dostarczanie inteligentnych i wielodomenowych systemów robotycznych, AeroVironment ma na celu poprawę efektywności, skuteczności i bezpieczeństwa w szerokim zakresie branż.