• pon.. cze 5th, 2023

Odkryj najnowsze osiągnięcie Polestara w postaci Polestar 2 BST Edition 230 z mocą 476 KM

Odkryj najnowsze osiągnięcie Polestara w postaci Polestar 2 BST Edition 230 z mocą 476 KM

Polestar 2 BST Edition 230 to zaktualizowana wersja sedana Polestar 2 firmy Polestar, znanego producenta pojazdów elektrycznych (EV). Będzie miał lepszą wydajność zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Nowy model jest kontynuacją sławy Polestara 2 BST Edition 270 z poprzedniego roku. Zapewni jeszcze bardziej charakterystyczne cechy. Jego produkcja zostanie ograniczona do zaledwie 230 sztuk, co czyni go naprawdę ekskluzywnym samochodem.


Debiut Polestara 2 miał miejsce jako model 2021, co miało miejsce trzy lata temu. Od tego czasu zyskał na popularności, sprzedając się w ponad 100 000 egzemplarzy do końca 2022 roku. BST Edition 270 został zaprezentowany latem 2022 roku. Natychmiast zabrakło go w magazynie po wprowadzeniu do sprzedaży.
Wiele ulepszeń wydajności obecnych w BST 270 zostanie zastosowanych w Polestar 2 BST Edition 230. Posiadają one przednie wsporniki kolumny, zwiększające sztywność mocowania przedniego zawieszenia. Pozwala to zachować precyzję kierowania podczas jazdy z dużą prędkością. Wszystkie obecne dodatki Polestar będą również częścią nowego modelu. Obejmują one pakiety Plus, Pilot i Performance oraz ulepszone strojenie „BST”.


Polestar 2 BST Edition 230 będzie miał również o 20% sztywniejsze sprężyny, zewnętrzny zbiornik, dwukierunkowe regulowane amortyzatory Dual Flow Valve (DFV) firmy Öhlins oraz niższy prześwit niż w oryginalnym modelu. Będzie również miał czarne 21-calowe felgi aluminiowe, które zostały zaprojektowane tak, aby pasowały do opon Pirelli P Zero.


Polestar 2 BST Edition 230 będzie działać podobnie do swojego poprzednika. Pomimo ulepszonych elementów konstrukcyjnych, ma moment obrotowy 502 Nm, moc 476 koni mechanicznych i czas przyspieszania od 0 do 60 mil na godzinę w 4,2 sekundy. Co więcej, będzie to pierwszy samochód elektryczny, w którym w nadwoziu zastosowano tekstylia MicroSuede pochodzące z przetworzonego nubuku. Pojazd będzie również wyposażony w charakterystyczny lakier zewnętrzny Polestar Green Nebula.


Produkcja Polestar 2 BST Edition 230 będzie ograniczona do 230 sztuk. Będą one dystrybuowane na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy” za pośrednictwem strony internetowej producenta samochodów w Ameryce Północnej i Europie. Kupujący mogą spersonalizować swoją limitowaną edycję Polestar 2 już od sugerowanej ceny detalicznej 79 500 USD, a dostawa rozpocznie się w trzecim kwartale tego roku.


Zdaniem dyrektora generalnego Polestar, Thomasa Ingenlatha, limitowane edycje pojazdów Polestar 2 dają producentowi samochodów szybszy i bardziej innowacyjny sposób eksperymentowania z kolorami, grafiką i materiałami. Ponadto zapewnia konsumentom poziom rzadkości i możliwości personalizacji, które zwykle można znaleźć tylko w supersamochodach. Polestar 2 BST Edition 230 generuje wiele szumów przed premierą. Strategia wydaje się skuteczna, ponieważ BST Edition 270 szybko się wyprzedaje.