• pt.. mar 24th, 2023

Analiza kosztów ładowania pojazdów elektrycznych

Ponieważ rządy na całym świecie pracują nad przejściem z pojazdów napędzanych paliwami kopalnymi na te napędzane energią elektryczną, pojazdy elektryczne lub pojazdy elektryczne szybko zyskują na popularności. Chociaż środowisko jest głównym czynnikiem tej zmiany, konsumenci są również motywowani oszczędnościami, które wiążą się z pojazdami elektrycznymi. W tym poście porozmawiamy o tym, ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego, wraz z niektórymi metodami szacowania kosztów ładowania.


Jaka jest cena ładowania EV?
Koszt ładowania samochodu elektrycznego różni się w zależności od kilku czynników, dlatego nie można go uogólniać. Obejmują one lokalne ceny energii elektrycznej, zasięg samochodu, rodzaj używanej ładowarki oraz sieć, której jesteś częścią. Możesz jednak określić koszt ogólny, stosując proste obliczenie.

Koszt energii elektrycznej:
Cena energii jest istotnym czynnikiem decydującym o tym, ile będzie kosztować ładowanie pojazdu elektrycznego. Musisz znaleźć koszt za kilowatogodzinę (kWh) na swoim ostatnim rachunku za energię elektryczną, aby określić ten koszt. Koszt energii elektrycznej w USA wynosi około 0,14 USD za kWh.

Formuła kosztu ładowania samochodu elektrycznego:
Koszt ładowania pojazdu elektrycznego jest obliczany przy użyciu następującego wzoru: Koszt ładowania = (Zasięg samochodu / Zasięg na kWh) × Koszt na kWh. Najpierw podziel zasięg pojazdu elektrycznego w milach przez jego zasięg na kWh. Dodaj swój koszt za kWh do tej wartości jako drugi krok.

Ładowanie pojazdu elektrycznego w domu:
Aby określić koszt ładowania pojazdu elektrycznego w domu, musisz znać swój koszt za kWh, średni przebieg samochodu na kWh oraz zasięg samochodu w milach. Po uzyskaniu tych danych możesz skorzystać z powyższej procedury w celu ustalenia ceny. Na przykład cena za naładowanie samochodu wyniosłaby 16,80 USD, jeśli zapłacisz 0,14 USD za kWh, Twój pojazd przejeżdża średnio trzy mile na kWh i ma zasięg 360 mil.

Ładowanie pojazdu elektrycznego za pomocą komercyjnej ładowarki:
Ze względu na różnice cen między sieciami ustalenie kosztu ładowania pojazdu elektrycznego za pomocą komercyjnej ładowarki jest trudniejsze. Możesz jednak nadal korzystać z wyżej wymienionej metody, jeśli znasz swój koszt za kWh w określonej sieci. Na przykład, jeśli sieć pobiera opłatę 0,21 USD za kWh, ładowanie samochodu elektrycznego kosztowałoby 25,20 USD przy całkowitym zasięgu 360 mil i średnim zasięgu trzech mil na kWh.


Nawet jeśli pojazdy elektryczne mogą wymagać więcej czasu na „tankowanie” niż tradycyjne pojazdy, z czasem możesz zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy. Możesz obniżyć wydatki, jednocześnie korzystając z zalet samochodu elektrycznego, ładując go w domu lub kupując miesięczne członkostwo. Możesz obliczyć, ile będzie kosztować naładowanie samochodu elektrycznego, biorąc pod uwagę czynniki omówione w tym artykule, co pomoże Ci określić koszty ładowania i podjąć mądre decyzje dotyczące posiadania samochodu.