• pt.. mar 24th, 2023

ATN pokazuje duże ulepszenia w celownikach termowizyjnych Thor 5 XD i X-Sight Gen 5

ATN trafiła na pierwsze strony gazet w zeszłym roku, przekazując dużą liczbę optyki na pomoc humanitarną na Ukrainie. ATN zaprezentował najnowszą optyką termowizyjną i cyfrową na targach SHOT Show 2023, dalej rozwijając technologię, którą wprowadza na rynek.

Pierwszym z nich jest celownik termowizyjny Thor 5 XD, który ma rozdzielczość HD. Prawie jak prosto z dostosowywania broni Call of Duty, użytkownik może stworzyć dowolny niestandardowy celownik, przesłać go, a zostanie on wyświetlony na twoim planie celowniczym. Optyka wyświetli również niestandardowy celownik na dowolnych nagraniach.

Podobnie jak w przypadku poprzednich iteracji, ten model może zawierać dalmierz laserowy (LRF), który może pingować aż do 1000 jardów. Ten LRF będzie działał w tandemie z wbudowanym kalkulatorem balistycznym, który dokładnie śledzi punkt uderzenia, dokonując niezbędnych zmian w siatce celowniczej.

Karabin ma sześć różnych profili kalibrów, oferując użytkownikowi możliwość zamiany karabinów i kalibrów, jeśli profile są odpowiednio zbudowane i wyzerowane. Optyka może być również sterowana i przesyłana strumieniowo na smartfonie przez Wi-Fi lub Bluetooth.

Dostępna z kilkoma różnymi opcjami powiększenia, wersja 1280×1024 HD tej optyki będzie dostępna za około 5500 USD, podczas gdy modele o rozdzielczości 320×240 i 640×480 będą dostępne za mniej.