• sob.. mar 25th, 2023

Nowość: Luneta celownicza Burris Veracity PH dla myśliwych

Firma Burris Optics wprowadziła na rynek nową lunetę Veracity PH 4-20x50mm. Została ona wyposażona w system PĒK (Programable Elevation Knob), wbudowany wyświetlacz i łączność Bluetooth do przesyłania własnych danych balistycznych z nowej aplikacji mobilnej BurrisConnect.

Luneta Veracity PH jest zbudowana na bazie modelu Veracity 4-20x50mm, który oferuje 5-krotny zoom i wysokiej jakości soczewki. Siatka Wind MOA w pierwszej płaszczyźnie ogniskowej (FFP) powoduje, że kompensacja przytrzymania i zatrzymania jest dokładna przy każdym poziomie powiększenia.

Prosta z pozoru konstrukcja korzysta z technologii Veracity PH PĒK, która w połączeniu z aplikacją BurrisConnect i wyświetlaczem informuje o dokładnej odległości, wstrzymaniu wiatru, przechyle karabinu i poziomie baterii. Cyfrowy czujnik pozycji w pokrętle zmiany powiększenia osiąga ekwiwalent 1/10 MOA regulacji. Dodatkowe laserowe oznaczenia ¼ MOA na pokrętle zapewniają redundancję podczas szybkiej parametrów. W praktyce wystarczy wycelować w cel za pomocą dowolnego dalmierza, dobrać odległość wyświetlaną na ekranie lunety i wystrzelić.

Veracity PH używa autorskiego, niezawodnego oprogramowanie – Wi-Fi lub transmisja komórkowa nie są potrzebne do korzystania z aplikacji BurrisConnect. Warto za to korzystać z Bluetooth. Połączenie urządzenia mobilnego z lunetą za pomocą tej technologii jest potrzebne do wgrywania balistyki lub zmiany ustawień lunety, dzięki czemu jest to prawdziwy system „ustaw i zapomnij”. Integracja aplikacji z lunetą sprawia, że strzelcy mogą tworzyć własne profile balistyczne dla wielu karabinów, lokacji i pocisków o różnym kalibrze wagomiarowym, a następnie łatwo wgrywać pożądane ustawienia, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.