• niedz.. paź 1st, 2023

  Malezja korzysta z usług dostawców internetu satelitarnego jako tymczasowego rozwiązania dla obszarów z niewystarczającym dostępem do internetu

  ByPiotr Kruszczyński

  wrz 19, 2023
  Malezja korzysta z usług dostawców internetu satelitarnego jako tymczasowego rozwiązania dla obszarów z niewystarczającym dostępem do internetu

  Rząd Malezji postanowił skorzystać z usług dostawców internetu satelitarnego, takich jak Starlink, jako tymczasowego rozwiązania dla obszarów z niewystarczającym dostępem do internetu podczas wprowadzania rozwiązań długoterminowych. Minister Komunikacji i Mediów Cyfrowych, Fahmi Fadzil, stwierdził, że internet satelitarny jest idealnym rozwiązaniem tymczasowym dzięki swojej funkcji plug-and-play, szybkiej prędkości internetu i przystępnej cenie.

  Malezja obecnie posiada czterech dostawców usług internetu satelitarnego, w tym Starlink, i rząd uważa, że korzyści z tej technologii są zgodne z celami Malezyjskiej Komisji Komunikacji i Multimediów (MCMC). Trwają również dyskusje na temat rozszerzenia technologii internetu satelitarnego na szkoły i kliniki zdrowia w Sabah i Sarawak, przy udziale ministerstw Zdrowia, Edukacji oraz Rozwoju Obszarów Wiejskich i Regionalnych.

  Dodatkowo, kilku dostawców usług telekomunikacyjnych planuje oferować pakiet internetowy 5G Rahmah w bardziej przystępnej cenie lub z większą pojemnością danych. Cena podstawowa tego pakietu wynosi RM60 i obejmuje 60GB planu danych. Przewiduje się, że inne firmy również zaoferują różne warianty tego pakietu w różnych przedziałach cenowych. Wdrożenie pakietu 5G Rahmah, który obejmuje smartfony Samsung A14 5G i Honor 90 Lite 5G, zaplanowane jest na 31 sierpnia.

  Te działania mają na celu rozwiązanie problemów, z jakimi borykają się studenci i osoby posiadające niestabilne połączenia internetowe. Współpraca rządu z dostawcami internetu satelitarnego oraz wprowadzenie przystępnych cenowo pakietów 5G odzwierciedlają zaangażowanie w poprawę dostępu do internetu w całym kraju.