• pt.. mar 24th, 2023

Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych wybiera Viasat do świadczenia usług satelitarnych o znaczeniu krytycznym

Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych (USMC) ma wybitną historię obrony amerykańskich interesów w kraju i za granicą. Obecne obowiązki USMC obejmują obronę USA, szybkie reagowanie na kryzysy i realizację celów polityki zagranicznej USA. USMC potrzebuje szybkich, bezpiecznych i niezawodnych systemów łączności, aby wykonywać swoją pracę, szczególnie podczas pracy w niebezpiecznych lub odizolowanych obszarach.

USMC potrzebuje usług satelitarnych o znaczeniu krytycznym, aby osiągnąć swoje cele. USMC może wykorzystywać te technologie do bezpiecznego i niezawodnego łączenia się, co jest niezbędne do planowania misji, dzielenia się danymi wywiadowczymi i zachowania świadomości sytuacyjnej. USMC potrzebuje dostawcy usług satelitarnych, który może oferować niezawodne i bezpieczne usługi nawet w najbardziej nieprzyjaznych warunkach.

Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych (USMC) dał firmie Viasat Inc. spory kontrakt na świadczenie usług zarządzanej komunikacji satelitarnej (SATCOM). USMC I Marine Expeditionary Force (I MEF), główne siły bojowe piechoty morskiej, otrzymają w pełni zarządzane rozwiązanie SATCOM od firmy Viasat w ramach umowy, która jest kontynuacją skutecznego programu pilotażowego z poprzedniego roku podatkowego. Po raz pierwszy USMC użyło SATCOM jako usługi zarządzanej (SaaMS), która została opracowana komercyjnie.

Dostarczona przez Viasat technologia SaaMS zapewni USMC dostęp do skalowalnych i szybko wdrażalnych możliwości komunikacji satelitarnej, umożliwiając I MEF rozszerzenie dowodzenia i kontroli na krawędź taktyczną. Korzystając z satelitarnej transmisji danych i komunikacji na żądanie, piechota morska będzie mogła lepiej wspierać swoje procesy operacyjne i rozmieszczanie. SaaMS został stworzony, aby zapewnić większą elastyczność, spełnić zmieniające się wymagania dotyczące połączeń, wspierać operacje w wielu domenach i poprawić bezpieczeństwo rozmieszczonych żołnierzy poprzez wspieranie niezawodnej i niezawodnej komunikacji.

Zarządzana usługa SATCOM firmy Viasat oferuje bezproblemowy roaming, stały dostęp do komercyjnych sieci o dużej przepustowości oraz bardzo elastyczne rozwiązanie, które może wykorzystywać umowy o gwarantowanym poziomie usług w celu zaspokojenia określonych potrzeb misji i operacyjnych. Dzięki globalnej sieci naziemnej firmy Viasat możliwe jest bezpieczne i kompleksowe przechowywanie danych od krawędzi do sieci Marine Corps Enterprise Network.

Dowódcy operacyjni i menedżerowie sieci będą mieli świadomość sytuacyjną w czasie rzeczywistym dzięki portalowi Viasat Unified Customer Experience Portal, który usprawni komunikację w całej sieci.

Centrum operacji sieciowych i centrum operacji bezpieczeństwa będą wspierać usługę przez całą dobę, oferując zarządzanie zapasami terminali i cyberobronę, monitorowanie wydajności sieci, cyberbezpieczeństwo, a także szkolenia inżynieryjne, wsparcie i wsparcie logistyczne. Dzięki temu gotowemu rozwiązaniu USMC otrzyma w pełni zarządzaną, niezawodną usługę SATCOM, co zapewni piechocie morskiej znaczną przewagę w nowoczesnym środowisku łączności i walki informacyjnej.

Craig Miller, prezes Viasat Government Systems, stwierdził, że firma „jest podekscytowana rozszerzeniem współpracy z USMC i dostarczeniem w pełni zarządzanej usługi SATCOM, która zapewnia dynamiczne i skalowalne podejście do zaspokajania potrzeb sił ekspedycyjnych. W dzisiejszych aktualnych informacjach i środkach komunikacji środowisku wojennym, ta usługa SaaS jest istotnym składnikiem w uzyskaniu przewagi decyzyjnej”.