• śr.. gru 7th, 2022

Wiceprezes Apple zwolniony za wypowiedź na TikToku. Odpowiedział na pytanie, czym się zajmuje

ByAndrzej Parafianowicz

paź 9, 2022

Wiceprezes Apple Tony Blevins został zwolniony po tym, jak jego wypowiedź znalazła się na TikToku. Firmie nie spodobały się jego słowa o tym, czym się zajmuje. Były już wiceprezes mówił o drogich samochodach i pieszczeniu kobiet o dużych piersiach.

TikToker Daniel Mac opublikował wideo, w którym zapytał wiceprezesa Apple ds. zaopatrzenia Tony’ego Blevinsa, czym się zajmuje. Ten odpowiedział: – Ścigam się samochodami, gram w golfa i pieszczę kobiety o dużych piersiach. A w weekendy i główne święta biorę wolne. Na nagraniu nie przedstawiono wiceprezesa Apple z imienia i nazwiska. On sam nie odnosi się do swojego stanowiska w firmie, choć zauważa, że jego praca oferuje „piekielnie dobry plan dentystyczny”.

Format nagrań Maca na TikTok polega głównie na podchodzeniu do ludzi w drogich lub luksusowych samochodach i pytaniu, czym się zajmują na co dzień. Bloomberg donosi, że od tego nagrania rozpoczęło się wewnętrzne dochodzenie w Apple, w wyniku którego Blevins został usunięty. Raport przekazał, że jego słowa rozgniewały niektórych pracowników, którzy uznali, że komentarze nie są zgodne z ideami Apple. Wypowiedź uznano za „ordynarną”.

Zwolniony wiceprezes powiedział, że „chciałby skorzystać z okazji, aby szczerze przeprosić każdego, kto został urażony przez jego poczucie humoru.” Agencja twierdzi, że Blevins cytował jedynie film „Arthur” z 1981 roku.

Apple jest znany z tego, że surowo ocenia to, co jego pracownicy publikują w sieci. Na początku tego roku jeden z inżynierów twierdził, że firma groziła mu zwolnieniem za rozpowszechnienie wideo oferującego wsparcie techniczne dla kogoś, komu skradziono telefon. Choć Blevins nie opublikował nagrania samodzielnie, a tylko pojawił się w czyimś filmie, to komentarze do nagrania są jednoznacznie negatywne.