• czw.. wrz 28th, 2023

  Rynek robotyki budowlanej oczekuje znaczącego wzrostu

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 19, 2023
  Rynek robotyki budowlanej oczekuje znaczącego wzrostu

  Globalny rynek robotyki budowlanej przewiduje znaczący wzrost w nadchodzących latach. Według raportu badawczego, wartość rynku wynosiła 261,83 miliona dolarów w 2022 roku i prognozuje się, że osiągnie 653,58 miliona dolarów do 2028 roku, co oznacza wzrost o CAGR 16,47% w okresie prognozowania.

  Roboty budowlane odgrywają istotną rolę w różnych projektach budowlanych i inżynierii lądowej. Są wykorzystywane do zadań takich jak betonowanie, montaż, łączenie, pokrywanie, pozycjonowanie, przycinanie, rozbiórka, wiercenie, tunelowanie, prace ziemne, rusztowania, inspekcja i naprawa elementów. Te roboty poprawiają efektywność, bezpieczeństwo i produktywność w branży budowlanej.

  Raport podkreśla najważniejszych producentów robotyki budowlanej na całym świecie, w tym Conjet AB, Brokk AB, Husqvarna, Beijing Borui Intelligent Control Technology, Giant Hydraulic Tech, TopTec Spezialmaschinen GmbH, Construction Robotics i Alpine.

  Rynek jest segmentowany na podstawie typów, w tym na roboty w pełni autonomiczne i roboty półautonomiczne. Jest również kategoryzowany według zastosowań, takich jak budynki komercyjne, budynki mieszkalne, infrastruktura publiczna i inne.

  Pod względem geograficznym rynek podzielony jest na regiony takie jak Ameryka Północna, Europa, Azja i Pacyfik, Ameryka Południowa oraz Bliski Wschód i Afryka. Przewiduje się, że Ameryka Północna będzie dominować na rynku ze względu na postęp technologiczny, zwiększone inwestycje w projekty infrastrukturalne i obecność głównych graczy na rynku.

  Raport zawiera kompleksowy przegląd rynku, analizę krajobrazu konkurencyjnego, profili biznesowych kluczowych graczy, strategii inwestycyjnych, oceny SWOT oraz prognozy trendów rynkowych. Przedstawia również analizę wpływu pandemii COVID-19 na rynek robotyki budowlanej i oferuje strategie dla firm, aby poradzić sobie z wyzwaniami stawianymi przez pandemię.

  Podsumowując, globalny rynek robotyki budowlanej ma potencjał do znaczącego wzrostu w nadchodzących latach. Rosnące zapotrzebowanie na automatyzację, poprawę produktywności i bezpieczeństwo w branży budowlanej napędza rynek. Kluczowi gracze koncentrują się na postępie technologicznym i strategicznych współpracach, aby zdobyć przewagę konkurencyjną na rynku.