Bez kategorii

Analiza sytuacji kadrowej w Straży Granicznej

Redakcja Mundurowe.info w najbliższych dniach zaprezentuje szczegółową analizę sytuacji kadrowej w służbach podległych MSWiA.

W dniu wczorajszym pisaliśmy o sytuacji kadrowej w Polskiej Policji a dziś przybliżymy naszym czytelnikom sytuację kadrową w Straży Granicznej.

Stosunek liczb rekrutacji rozpoczętych do zakończonych pozytywnie.

W powyższej tabeli można zauważyć, spadek chętnych do pracy w Straży Granicznej, w 2018 roku chętnych do służby w tej formacji było najmniej w ciągu ostatnich 7 lat. Liczba pozytywnie zakończonych rekrutacji jest proporcjonalna do liczby procedur rozpoczętych i maleje wraz z nią. W 2018 roku pozytywnie procedure rekrutacji zakończył średnio co 24 ochotnik.

Postępowania dyscyplinarne w straży granicznej

W 2018 roku wszczęto 107 postępowań dyscyplinarnych ale żadne z nich nie zakończyło się wydaleniem funkcjonariusza ze służby.

Funkcjonariusze przyjęci z innych służb

Na powyższym zestawieniu można zauważyć wyraźny spadek zainteresowania służbą w Straży Granicznej pośród funkcjonariuszy innych służb. W roku 2018 do końca listopada z innych służb do SG przeszło 13 Funkcjonariuszy.

Najciekawsze i chyba najsmutniejsze zestawienie zostawiliśmy na koniec. Mowa o liczbach funkcjonariuszy, którzy złożyli raport o zwolnienie ze służby w Straży Granicznej.

Liczba złożonych raportów o zwolnienie ze służby

Między 2010 – 2018r. złożono 5063 raportów o zwolnienie ze służby w Straży Granicznej. Ze zestawienia przesłanego nam przez Straż Graniczną wynika, że średnio rocznie 745 funkcjonariuszy chce zrezygnować z munduru Straży Granicznej. Dobrą wiadomością jest to, że liczba złożonych raportów od 2014 jest na podobnym stałym poziomie i jest zdecydowanie niższa niż w latach 2010 – 2013.

Warto przypomnieć o czym pisaliśmy więcej w artykule Sytuacja kadrowa w służbach MSWiA w straży granicznej na dzień 30 Listopada 2018 roku było 1221 wakatów.

straż graniczna wakaty
straż graniczna wakaty


Zobacz Także:

Back to top button
Close