Z Kraju

Pobicie w Brzesku- z pomocą ruszył kursant szkoły policyjnej.

Do pobicia 50latka doszło w jednym z bloków w Brzesku. Jeden z mieszkańców- jak się później okazało kursant szkoły policyjnej- zauważył krew na klatce schodowej. Mężczyzna usłyszał krzyki dochodzące z jednego z mieszkań i postanowił interweniować.

W dniu 4 stycznia 2019r około godziny 21 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o pobiciu mężczyzny. Na miejscu zastali młodego mężczyznę, który odbywa podstawowe szkolenie w Ośrodku Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu. Mężczyzna zrelacjonował funkcjonariuszom, iż przechodząc klatką schodową zauważył krew. Usłyszał również odgłosy awantury z mieszkania, do którego prowadziły ślady krwi. Niezwłocznie powiadomił brzeską policję, a sam zauważając uchylone drzwi wszedł do mieszkania. W środku zastał grupę szarpiących się osób. Wśród nich znajdował się mężczyzna z opuchniętą i zakrwawioną twarzą. Rozdzielił szarpiących się ludzi. Poszkodowany mężczyzna oznajmił, że został pobity przez dwóch nieznanych sprawców na klatce schodowej, następnie wszedł do mieszkania znajomych, szarpanina jak stwierdził wynikała z tego, ze znajomi chcieli go opatrzyć, a on się nie zgadzał. Pokrzywdzonego mężczyznę zabrało pogotowie. Funkcjonariusze ustalają okoliczności zdarzenia.

To nie pierwszy raz, gdy ten policjant reaguje na krzywdę. Pół roku temu, będąc w trakcie rekrutacji do policji zareagował na grupę młodych ludzi, które zaatakowały osobę niepełnosprawną.

Zobacz Także:

źródło
malopolska.policja.gov.pl
Back to top button
Close