Bez kategorii

Porozumienie w sprawie wynagrodzeń pracowników sądów

18 grudnia 2018r Ministerstwo Sprawiedliwości zawarło z przedstawicielami związków zawodowych porozumienie w sprawie podwyższenia wynagrodzeń pracowników sądów.  Wszyscy pracownicy sądów- niezależnie od stanowiska- jeszcze przed świętami otrzymają 1000 zł brutto nagrody.

Porozumienie z przedstawicielami związków zawodowych podpisał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Wójcik.

Porozumienie przewiduje, iż poza wspomnianą nagrodą w wysokości 1000 zł brutto pracownikom sądów może zostać przyznana (także przed świętami) dodatkowa nagroda uznaniowa w kwocie średnio 534 zł brutto. O wysokości dodatkowej nagrody zadecydują dyrektorzy sądów. Wypłatą nagród zostaną objęte osoby, które pracują w sądach co najmniej przez 6 miesięcy.

Umowa gwarantuje także, że każdy pracownik sądów otrzyma od 1 stycznia 2019r podwyżkę w wysokości 200 zł brutto.

– Zdaję sobie sprawę, że wynagrodzenia pracowników sądów nie są satysfakcjonujące, rozumiem rozgoryczenie. Ale po wieloletnich zaniedbaniach, do których doszło za rządów PO-PSL, nie da się załatwić tego problemu w krótkim czasie. W tym roku Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zrobił wszystko, co było możliwe w tej sprawie – powiedział Michał Wójcik.

Ministerstwo Sprawiedliwości i związki zawodowe stwierdzili zgodnie, że aktualny poziom wynagrodzeń pracowników sądów nie jest adekwatny do ich pracy.

Związki zawodowe za przyczynę niskich płac podają politykę zamrażania płac w okresie 2010-2015r  oraz wyrażają poparcie dla obecnych działań na rzecz zwiększania wynagrodzeń pracowników sądów i prokuratury.

Obie strony porozumienia zobowiązują się do wspólnych działań w sprawie podwyżek wynagrodzeń pracowników sądów i prokuratury w 2020r.

Zobacz Także:

źródło
ms.gov.pl
Back to top button
Close