Z Kraju

Przez cywilnych pracowników policji policjanci nie wykupią mieszkań?

Na stronie ZW NSZZP pojawiła się informacja że, Wojewódzki Sąd Administracyjny unieważnił uchwałę poznańskich radnych pozwalającą mundurowym funkcjonariuszom policji kupować miejskie mieszkania z dużą bonifikatą.

Według podanych informacji pozew do sądu wnieśli cywilni pracownicy policji, którym uchwała nie dawała takich korzyści.

Uchwała z października 2016 r. dawała możliwość  wykupienia policyjnych mieszkań nawet z 90-procentową bonifikatą mieszkań. Z oferty tej mogli skorzystać również ci najemcy, którzy dziś są już emerytami oraz wdowy po policjantach i ich dzieci.

Wiceprezydent Bartosz Guss już informuje, że rozważane jest wniesienie przez prezydenta Jaśkowiaka skargi kasacyjnej na wyrok WSA.

Poniżej zamieszczamy komentarz Biura Prasowego ZW NSZZ P

K O M E N T A R Z

„Osoby tj. pracownicy cywilni policji, którzy złożyli skargę muszą pamiętać, że działają na szkodę osób objętych porozumieniem.

Warto zaznaczyć, że mieszkania nie są komunalne tylko w zarządzie Miasta i zostały wybudowane ze środków budżetu Państwa.

Ponadto funkcjonariuszom zgodnie z ustawą, w przeciwieństwie do pracowników  policji mieszkanie się należy. Pracownicy policji, którzy otrzymali przydział mieszkania od Policji powinni być wdzięczni, że była w odpowiednim czasie dobra wola decydentów, a nie obowiązek, aby im pomóc w znalezieniu miejsca do życia.

SZKODA, BO JEŻELI „EWENTUALNA” SKARGA KASACJA PREZYDENTA ZOSTANIE ODRZUCONA TO SZANSE NA WYKUP MIESZKAŃ MOŻE BYĆ NIEMOŻLIWY LUB WIELU TEGO NIE DOCZEKA.”  – Biuro Prasowe ZW NSZZ P

 

 

Zobacz Także:

źródło
nszzpwlkp.pl
Back to top button
Close