Z Kraju

370 litrów krwi trafiło do potrzebujących! BRAWO!

W tym roku to już ostatni raz, kiedy policyjni KREWniacy zbierali krew. Zbiórka krwi odbyła się w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu i była zarazem podsumowaniem całorocznej akcji. Przez cały dzień – policjanci i pracownicy cywilni Policji dzielili się najcenniejszym darem życia – swoją krwią.

14 grudnia br. z samego rana do komendy policji przy ul. Szylinga w Poznaniu przyjechali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Cel, zebrać jak najwięcej cennej krwi.

W przeciągu tylko kilku godzin, 29 osób oddało 12,5 litra krwi. „Krewniacy” podobnie jak podczas wcześniejszych tego typu akcji, stanęli na wysokości zadania. Miłym zaskoczeniem był fakt, że wśród chętnych do pomocy znalazły się również osoby, które nie pracują na co dzień w szeregach Policji.

To spotkanie było zarazem akcją podsumowującą i zamykającą ten rok zbiórki krwi pod nazwą „100 litrów krwi dla uczczenia setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego” przeprowadzonej na terenie całego województwa.

Okazało się, że policjanci, pracownicy Policji, strażacy oraz osoby, które dołączyły się do zbiórek w komendach policji zebrali łącznie blisko 370 litrów tego cennego płynu!

Serdecznie wszystkim dziękujemy za zaangażowanie!

Zobacz Także:

źródło
nszzpwlkp.pl
Back to top button
Close