Z Kraju

Pies policyjny odnalazł wyziębionego mężczyznę


Pies policyjny Izzy pokazał, że posiada doskonały węch. Przewodnik razem z psim partnerem odnalazł nietrzeźwego mężczyznę leżącego w parku. Z uwagi na niskie temperatury na dworze życie mężczyzny było zagrożone.
Funkcjonariusze patrolujący miasto zostali poinformowani przez spacerujących w parku Zdrojowym w Świnoujściu, iż zauważyli oni leżącą na jednej z ławek protezę nogi oraz stojący przy ławce rower.
Po dotarciu na miejsce mundurowi zastali wskazane przez spacerowiczów przedmioty. W bliskiej odległości od ławki znaleźli także plecak, w którym znajdowały się butelki piwa.
Z uwagi na późną porę, niską temperaturę oraz podejrzenie, że właścicielowi tych przedmiotów mogło się coś stać funkcjonariusze podjęli decyzję o użyciu psa policyjnego. Do tropienia przystąpił przewodnik mł. asp. Grzegorz Krajewski razem z owczarkiem belgijskim ze świnoujskiej komendy- Izzy.
Pies szybko podjął trop. Dzięki doskonałemu wyszkoleniu oraz współpracy z przewodnikiem pies odnalazł mężczyznę. Leżał on na ziemi w innej części parku i był pod silnym wpływem alkoholu. Mężczyźnie nic się nie stało.

 

 

 

Zobacz Także:

źródło
zachodniopomorska.policja.gov.pl
Back to top button
Close