Z Kraju

Bohaterska akcja ratunkowa policjantów


Funkcjonariusze z komisariatu w Wawrze uratowali z płonącego domu dwie kobiety. Zatrzymali również podejrzanego o wzniecenie pożaru. Mundurowi przy pomocy drabiny wyciągnęli z okien wołające o pomoc kobiety. Stanisław R.- 36 latek, który wynajmował pokój w piwnicy prawdopodobnie wzniecił pożar. Mężczyzna usłyszy zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

O północy funkcjonariusze z Wawra otrzymali wezwanie do pożaru w jednym z domów jednorodzinnych. Po przybyciu na miejsce dostrzegli biegającego po podwórku mężczyznę i dwie kobiety wychylające się z okien na  pierwszym i drugim piętrze, wołające o pomoc. Zadymienie było ogromne.

Mundurowi niezwłocznie podjęli akcję ratunkową. Na sąsiedniej posesji znaleźli drabinę. Wyciągnęli z okien obie kobiety. Przybyli na miejsce strażacy przeprowadzili akcję gaśniczą. Jedna z kobiet została zabrana do szpitala.

Mężczyzną biegającym po podwórku okazał się być Stanisław R. Wynajmował on pokój w piwnicy. Z ustaleń śledczych wynika, że to on najprawdopodobniej zaprószył ogień. Mężczyzna usłyszy zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

 

Zobacz Także:

źródło
policja.waw.pl
Back to top button
Close