Z Kraju

Powstanie nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Sławnie

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie została podpisana umowa dotycząca budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Sławnie przy ul. Polanowskiej.

Budowa będzie w ramach ustawy z dnia 15 grudnia 2016 r. o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020”

Umowa podpisana została przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie  mgr Marka Jasztala  z przedstawicielami firmy ATP Budownictwo.

Nowa Komenda będzie mieścić się przy ul. Polanowskiej w Sławnie. Powierzchnia działki pod planowaną budowę wynosi 11.904 m2 ,  a  powierzchnia użytkowa będzie wynosić  1.080,76 m2. Powstanie też tam: budynek garażowy, kojce dla psów i miejsca parkingowe.

Budynek główny będzie dwukondygnacyjny z podpiwniczeniem, dostępny także dla osób niepełnosprawnych. Bryła budynku zostanie ukształtowana na wzór litery U. W strefie ogólnodostępnej znajdzie się patio z zielenią, ławkami i oświetleniem dostępne ze strefy wejściowej. W piwnicy powstaną pomieszczenia magazynowe, szatnie wraz z zapleczem sanitarnym, pomieszczenia techniczne, salę ćwiczeń oraz zespół strzelnicy.

Na parterze budynku  znajdować się będą pomieszczenia dla osób zatrzymanych, dyżurnego, Wydziału Prewencji. Ruchu Drogowego oraz Sztabu kryzysowego. Znajdzie tam się również przyjazny pokój przesłuchań dla dzieci oraz pomieszczenia socjalne i sanitarne.
Na I piętrze nowej komendy  przewidziano pokoje Komendantów, sale odpraw pokoje Wydziału Kryminalnego i pracowników administracyjnych.

Działkę pod budowę nowej siedziby Komendy oraz środki na przygotowanie projektu inwestycji zabezpieczyły jednostki samorządu powiatu sławieńskiego. Maksymalny czas realizacji budowy trwać będzie do 2020 roku. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się już w grudniu  a całkowity koszt prac budowlach to ok 25 mln złotych łącznie z wyposażeniem.

Zobacz Także:

źródło
policja.pl
Back to top button
Close