Z Kraju

Fałszywy policjant zatrzymany


Fałszywy policjant został zatrzymany 28 listopada br. przez lubelskich funkcjonariuszy. 34letni mieszkaniec powiatu bialskiego będzie odpowiadać za oszustwo. Dwoje starszych ludzi przekazało mężczyźnie swoje oszczędności. Byli przekonani, że w ten sposób pomagają bliskim wyjść z kłopotów po spowodowaniu wypadku. Mieszkańcy Lublina stracili w sumie 24 tys zł. Dziś tj 29 listopada funkcjonariusze doprowadzą 34latka do prokuratury. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Do wspomnianych oszustw doszło w połowie listopada 2018r. W obu przypadkach schemat działania wyglądał podobnie. Dwoje seniorów otrzymało telefon. Ktoś poinformował ich, że bliski członek ich rodziny spowodował wypadek. Aby uchronić go przed odpowiedzialnością karną i aresztem mieli jak najszybciej przekazać pieniądze w ramach kaucji.

Po odbiór pieniędzy miał się zgłosić policjant. W ten sposób podający się za policjanta mężczyzna odebrał 6 tys zł od mieszkanki Bronowic oraz 18 tys zł od starszego mężczyzny, który przekazał mu pieniądze w centrum miasta.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. W efekcie w dniu 28 listopada lubelscy mundurowi wspólnie z policjantami z komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim zatrzymali fałszywego policjanta. Okazało się, że jest nim 34 letni mieszkaniec powiatu bialskiego , notowany już wcześniej za przestępstwa przeciwko mieniu. Trafił do policyjnego aresztu.

W dniu dzisiejszym tj. 29 listopada funkcjonariusze doprowadzą 34latka do prokuratury. Zawnioskują o tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

Zobacz Także:

źródło
policja.pl
Back to top button
Close