Z Kraju

Funkcjonariusz zatrzymany przez BSW


Śląscy policjanci razem z funkcjonariuszami BSW zajęli się sprawą wpisu, który pojawił się na pewnym portalu społecznościowym. Wpis ten dotyczył gróźb kierowanych pod adresem policjanta, który pełnił służbę w śląskim garnizonie. Działania przeprowadzone przez śledczych szybko doprowadziły autora wpisu. Okazało się, że jest nim 47-letni funkcjonariusz policji. Mężczyzna ten usłyszał już zarzuty oraz został zawieszony w czynnościach służbowych.

Pod koniec zeszłego tygodnia funkcjonariusze BSW otrzymali informację o wpisie, który pojawił się na pewnym portalu społecznościowym. Dotyczył on gróźb, kierowanych wobec policjanta , który pełnił służbę w województwie śląskim. Śledczy ujawnili, że autorem wpisu był funkcjonariusz posiadający 26-letni staż w policji. Dnia 23 listopada został on zatrzymany przez oficerów Biura Spraw Wewnętrznych i usłyszał zarzuty groźby karalnej oraz znieważenia. Policjant został zawieszony w czynnościach służbowych, ponadto ma zakaz opuszczania powiatu, w którym mieszka, oraz zbliżania się do pokrzywdzonego. Został objęty również dozorem policyjnym. Równocześnie komenda wszczęła postępowanie administracyjne zmierzające do zwolnienia go ze służby.

Ta sprawa jest dowodem na to, że w internecie nikt nie jest anonimowy, a funkcjonariusze są w stanie ustalić tożsamość każdego, kto łamie prawo w sieci. Pokazuje również, że w policji nie ma miejsca dla osób dopuszczających się takich zachowań. Każda tego typu sprawa będzie natychmiast badana, a sprawcy mogą spodziewać się surowych konsekwencji, łącznie ze zwolnieniem ze służby.

Zobacz Także:

źródło
slaska.policja.gov.pl
Back to top button
Close