Z Kraju

Uszkodził radiowóz i ukradł maszynki do golenia

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 19 – latkowi. Mieszkaniec Iławy uszkodził radiowóz a następnie ukradł maszynki do golenia z jednego ze sklepów.

Iławscy funkcjonariusze jak co dzień patrolowali teren powiatu dbając o bezpieczeństwo. Około godziny 17:00 zostali skierowani przez dyżurnego na interwencję domową do jednego z domów w Iławie. Kiedy dotarli na miejsce spotkali  tam grupę młodych osób, które zachowywały głośno. Policjanci zwrócili im uwagę, po czym udali się na interwencję.  Po jej zakończeniu dostali zgłoszenie o kolejnej interwencji, w innej części miasta.

Wychodząc z radiowozu funkcjonariusze zorientowali się, że ktoś uszkodził im samochód, i zdarzyło się to prawdopodobnie wtedy, gdy realizowali poprzednią interwencję o czym poinformowali oficera dyżurnego i dalej realizowali następne zgłoszenia. Jedno z nich dotyczyło kradzieży w sklepie. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce  okazało się,  że 19 – letni mieszkaniec Iławy  ukradł maszynki do golenia. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Alkomat wykazał, że  ma on  ponad promil alkoholu w organizmie. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten był również  sprawcą uszkodzenia radiowozu. Sprawca został osadzony w policyjnej celi a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut, do którego się przyznał.

Czytaj także:
https://mundurowe.info/464,policjanci-uratowali-z-pozaru-troje-ludzi/

Zobacz Także:

Back to top button
Close