Bez kategorii

Trzech kieszonkowców ujętych przez SOK


Trzech kieszonkowców zostało ujętych na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK w pociągu relacji Przemyśl- Szczecin. Dzięki interwencji SOK podróżny odzyskał rzeczy warte około 2300 zł.

W nocy z 13 na 14 listopada funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei prowadzili działania przeciwko kradzieżom w pociągach pod kryptonimem „Bezpieczna Podróż”.

W pociągu ze Szczecina do Przemyśla trzech kieszonkowców nad ranem ukradło bagaż jednemu ze śpiących podróżnych. Nie uszło to uwadze czujnym funkcjonariuszom SOK- złapali złodziei na gorącym uczynku.

W bagażu znajdowała się biżuteria oraz sprzęt elektroniczny warte w sumie 2300 zł. Przedmioty te wróciły do właściciela, natomiast sprawców przekazano do dyspozycji II Komisariatu Policji w Krakowie, w celu przeprowadzenia dalszych czynności.

Okazało się, że grupa kieszonkowców jest dobrze znana funkcjonariuszom SOK, wcześniej byli już karani za kradzieże.

„Bezpieczna Podróż” to prowadzone regularnie działania Grupy Operacyjno_Interwencyjnej SOK w nocnych pociągach. Funkcjonariusze pełnią służbę w strojach cywilnych zapewniając w ten sposób podróżnym bezpieczeństwo.

Zobacz Także:

źródło
kgsok.pl
Back to top button
Close