Bez kategorii

Hindusi zatrzymani za nielegalne przekroczenie granicy


Sześciu imigrantów z Indii , którzy przekroczyli pieszo granicę z Ukrainy do Polski zostało zatrzymanych w Bieszczadach przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Zatrzymano także ich rodaka, który przebywał w Polsce legalnie i wspólnie z Polakiem zorganizował przerzut.

10 listopada 2018r funkcjonariusze Straży Granicznej z Krościenka zostali powiadomieni przez mieszkańców jednej z przygranicznych miejscowości o podejrzanie wyglądających mężczyznach przebywających w rejonie Góra Bandrowska.

Niezwłocznie wysłany został tam patrol. Podejrzani mężczyźni okazali się być obywatelami Indii, którzy nocą przekroczyli granicę Polski. W wyniku prowadzonych działań dzień później zatrzymani zostali 42letni Polak oraz obywatel Indii, którzy przyjechali, by odebrać grupę imigrantów.

Zatrzymani imigranci to mężczyźni w wieku 24-57 lat. Przyznali się oni do bezprawnego przekroczenia granicy oraz tłumaczyli, że celem ich wyprawy miała być praca zarobkowa na terenie Polski bądź innego kraju Europy Zachodniej. Mężczyźni zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy.

Wobec Polaka oraz obywatela Indii legalnie przebywającego w kraju wszczęto postępowanie karne w sprawie zorganizowania przerzutu imigrantów. Sprawę poprowadzi Prokuratura Rejonowa w Lesku

 

 

Zobacz Także:

źródło
bieszczadzki.strazgraniczna.pl
Back to top button
Close