Z Kraju

Nadzorował zabezpieczenie Marszu Niepodległości. Po akcji trafił do szpitala


Wiceszef policji generał Jan Lach przebył skomplikowaną operację. Jak informuje portal tvn24.pl nie ma pewności, czy lekarze zezwolą mu na powrót do służby.

Generał Lach nadzorował zabezpieczenie Marszu Niepodległości. Został zabrany do szpitala tuż po jego zakończeniu. – Nic po nim nie było widać. Z dużym spokojem nadzorował operację, od rana będąc na stanowisku kierowania w komendzie stołecznej policji – mówił w rozmowie z tvn24.pl jeden z policjantów, który również był w sztabie.

Informację o tym, iż generał Lach trafił do szpitala i przeszedł poważną operację  oficjalnie potwierdziła Komenda Główna Policji. Generał odzyskał już przytomność, ale nadal przebywa na oddziale intensywnej terapii. Jeden z oficerów w rozmowie z portalem powiedział, że ostatnie tygodnie kosztowały wszystkich wiele pracy i zdrowia. Ponadto cała operacja została przeprowadzona z ograniczonymi siłami policyjnymi, ponieważ wielu policjantów przebywało na zwolnieniach lekarskich.

Generał Lach już w maju 2017 r., miał poważne problemy ze zdrowiem. W trakcie podróży służbowej do USA doznał zatoru. Amerykańscy lekarze uratowali mu wtedy życie, a generał szybko powrócił wrócił do pracy. Aktualnie ścisłe kierownictwo policji stanowią dwie osoby: komendant główny nadinspektor Jarosław Szymczyk oraz jego zastępca, który  dotychczas nadzorował piony kryminalne, Andrzej Szymczyk. Zawsze, były to cztery osoby- jak przyznaje w rozmowie z tvn24.pl doświadczony urzędnik MSWiA.

Zobacz Także:

źródło
wiadomosci.dziennik.pl
Back to top button
Close