Z Kraju

Policjanci uratowali z pożaru troje ludzi


Dwaj policjanci z Komisariatu Kolejowego w Warszawie uratowali z pożaru troje ludzi. Jeden z nich w czasie akcji ratunkowej doznał poparzeń. Najprawdopodobniej ogień zaprószyli „lokatorzy”, którzy usiłowali ogrzać się rozpalając ognisko.

Policjanci z Komisariatu Kolejowego w Warszawie w trakcie patrolu na peronie Dworca Wschodniego w Warszawie dostrzegli łunę ognia między ul. Skaryszewską a nasypem kolejowym. Natychmiast pobiegli w to miejsce. W palącym się pustostanie znajdowało się troje bezdomnych ludzi. Wszyscy wołali o pomoc. Ubranie jednego z mężczyzn paliło się, na podłodze leżała kobieta, która została przygnieciona przez elementy konstrukcji budynku , a po drugiej stronie ściany ognia siedział nieruchomo drugi mężczyzna.

Nie patrząc na niebezpieczeństwo policjanci ruszyli na ratunek. Ugasili ogień na mężczyźnie oraz uwolnili kobietę i przenieśli ją w bezpieczne miejsce. Następnie z ognia wyciągnęli drugiego z mężczyzn, jak się później okazało, dwa razy uruchomił się u niego rozrusznik serca.

Po chwili na miejscu pojawiła się straż pożarna, która ugasiła pożar. Z powodu obrażeń cała trójka została zabrana do szpitala. Interwencji medycznej wymagał także poparzony policjant.

Najprawdopodobniej ogień zaprószyli „lokatorzy”, którzy chcieli ogrzać się rozpalając ognisko. Funkcjonariusze z Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie apelują do wszystkich o rozsądek i ostrożność przy ogrzewaniu pomieszczeń oraz o to by nie być obojętnym wobec ludzi bezdomnych i potrzebujących pomocy, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Pamiętajmy, że istnieją instytucje, które są wyspecjalizowane w niesieniu pomocy tym osobom.

 

Zobacz Także:

źródło
policja.gov.pl
Back to top button
Close