Bez kategorii

SOK ujęło graficiarza na gorącym uczynku.20-latek który malował wagony metodą graffiti został ujęty przez funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK z Warszawy. Mężczyzna był już wielokrotnie karany za podobne czyny.

Wczoraj tj. 06.11.2018  dyżurny z warszawskiej komendy SOK w samo południ odebrał zgłoszenie z którego wynikało, że ktoś dewastuje wagony w torach postojowych dworca Warszawa Wileńska.

Na miejsce wysłano patrol Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK, który na gorącym uczynku ujął 20-letniego mężczyznę. Sprawca pomalował jednostkę elektryczną pociągu na powierzchni blisko 16 m².

Zabezpieczono na miejscu dowody rzeczowe w postaci puszek po farbie w aerozolu a także aparat fotograficzny wraz ze statywem, który jak mniemano służył sprawcy do rejestrowania swoich czynów. W toku wyjaśnień okazało się, że ujęty był już wiele razy karany za graffiti na pociągach.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przekazali 20-letniego grafficiarza wraz z materiałem dowodowym do dyspozycji Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie, który będzie prowadził dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zobacz Także:

źródło
kgsok.pl
Back to top button
Close