Bez kategorii

SOK ujęło sprawcę, kradli sprzęt RTV z wagonów


Dnia 08.11.2018 w Siemianowicach Śląskich Grupa Operacyjno-Interwencyjna SOK ujęła jednego ze sprawców kradzieży sprzętów AGD z wagonów towarowych. Ujęty był poszukiwany przez policję do odbycia kary więzienia.

W czwartek, 8 listopada br. funkcjonariusze straży ochrony kolei podczas patrolu na odcinku Dąbrówka Mała – Siemianowice Śląskie zauważyli trzech osobników, którzy kradli ze stojącego pociągu towarowego pralko–suszarki AGD. Na widok nadbiegających funkcjonariuszy SOK, zaczęli uciekać. Podczas pościgu funkcjonariusze ujęli jednego ze sprawców, pozostałych dwóch sprawców zdołało zbiec.

Zabezpieczono jako dowody rzeczowe dwie pralko-suszarki, które sprawcy zdążyli wyjąć z wagonu. Sprawca został przekazany wezwanym na miejsce funkcjonariuszom policji z Komendy Miejskiej w Siemianowicach śląskich do dalszych czynności.

Podczas weryfikacji danych osobowych zatrzymanego okazało się, że jest on osobą poszukiwaną przez miejscowy Sąd Rejonowy celem osadzenia w areszcie. To jeden z wielu sukcesów straży ochrony kolei, która dba o bezpieczeństwo na szlakach kolejowych w całej Polsce.

 

Zobacz Także:

źródło
kgsok.pl
Back to top button
Close