997

Policjant udaremnił kradzież roweru

Funkcjonariusz z  kunowskiego komisariatu na chwilę przed rozpoczęciem służbę zatrzymał mężczyznę, który chciał dokonać kradzieży roweru, który był przypięty do stojaka na ul. Kościuszki w Kunowie.

W dniu wczorajszym st. sierż. Michał Karcz z Komisariatu Policji w Kunowie miał rozpocząć służbę o godzinie 6:00. Postanowił jednak do pracy przyjechać wcześniej i będąc już w budynku komisariatu, zauważył jak mężczyzna chce przeciąć linkę zabezpieczającą rower stojący przy placu targowym. Policjant natychmiastowo zareagował i udał się sprawdzić co się dzieje.

Na miejscu zastał on 34-latka, który tłumaczył, że to jego rower ale zapomniał klucza do zabezpieczenia. Jednakże w trakcie rozmowy z funkcjonariuszem nie był w stanie podać nawet marki „swojego” roweru, po krótkiej wymianie zdań przyznał się, że przyszedł z zamiarem kradzieży jednośladu.

Wezwani przez policjanta funkcjonariusze zabezpieczyli rower a także zatrzymali niedoszłego złodzieja. Jak się później okazało, rower był dopiero co zakupiony a jego wartość wynosi około 600 złotych. 34-latek odpowie teraz za przestępstwo usiłowania kradzieży za co kodeks karny przewiduję karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz Także:

Back to top button
Close