997

Strzelał z wiatrówki do policjantów a także chciał podpalić swój dom

Dyżurny policji w Oleśnicy otrzymał zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie, który groził podpaleniem swojego domu, w którym prócz niego znajdowała się jego rodzina.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 21.00 na jednej z posesji na terenie gminy Bierutów. Policja otrzymała zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie, który niszczył meble a także przedmioty znajdujące się w domu. Sprawa była poważna bo zagroził podpaleniem domu używając do tego benzyny, którą zresztą zdążył już rozlać wokół zabudowania.

Natychmiast na miejsce udali się policjanci. W tym samym czasie członkowie rodziny obawiając się o własne bezpieczeństwo opuścili dom. Gdy policjanci weszli pod wskazany adres, zastali tam agresywnego mężczyznę. Trzymał on w ręku, skierowany w stronę funkcjonariuszy, przedmiot przypominający broń. Policjanci próbowali podejść bliżej wtedy mężczyzna zaczął strzelać w ich kierunku. Pomimo dużego zagrożenia, mundurowi cały czas kontrolowali sytuację. Do interwencji dołączyli kolejni funkcjonariusze, którzy obezwładnili agresora.

Okazało się, że broń, z której strzelał agresor to tzw. wiatrówka. Na szczęście funkcjonariusze nie odnieśli żadnych obrażeń i mogli dalej kontynuować interwencję.

53-latni mieszkaniec Bierutowa trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany usłyszał już zarzuty za czynną napaść na funkcjonariuszy i znieważenie ich, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W toku dalszego postępowania potwierdzono również, że mężczyzna groził podpaleniem domu i członków swojej rodziny i istniało duże prawdopodobieństwo, że zrealizuje swój zamiar. Sąd na podstawie zebranych dowodów i materiałów zastosował wobec zatrzymanego areszt tymczasowy na 3 miesiące.

Zobacz Także:

Tagi
Back to top button
Close