GłównaZ Kraju

Policjant ma złamaną kość ręki oraz wstrząśnienie mózgu, prokuratura zastosowała dozór wobec agresora.

Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała jedynie dozór wobec mężczyzny, który uderzył funkcjonariusza. Podczas dokładnych badań diagnostycznych okazało się, że policjant ma złamaną kość ręki oraz wstrząśnienie mózgu.

Do zdarzenia doszło podczas jednej z imprez na świeżym powietrzu na terenie powiatu żarskiego. W niedzielę rano (16 czerwca ) w Trzebielu policjanci podjęli z własnej inicjatywy czynności wobec dwóch mężczyzn znajdujących się w kilkuosobowej grupie.Powodem interwencji było to, że mężczyźni szarpali się między sobą, policjanci odizolowali ich od siebie. Podczas próby ich rozdzielenia 25-latek uderzył policjanta powodując u niego obrażenia ręki i głowy. Po przewiezieniu funkcjonariusza do szpitala  na dokładne badania diagnostyczne okazało się, że funkcjonariusz ma złamaną kość ręki oraz wstrząśnienie mózgu.

Zatrzymany agresor miał blisko 1,5 promila. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy, naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich oraz kierowania gróźb bezprawnych i zmuszania do zaniechania czynności. Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała dozór wobec mężczyzny

Zobacz Także:

Back to top button
Close