997

Ratownik wodny pełnił dyżur na basenie pijany. Miał 2 promile

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie pokazał alkomat po zbadaniu ratownika wodnego z Lubina. Nieodpowiedzialny ratownik został zatrzymany przez funkcjonariuszy podczas pełnienia dyżuru na jednym z miejskich basenów.

Lubińscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o pijanym ratowniku pilnującym basenu w niedzielę po godzinie 13.00. Po pojawieniu się na miejscu policjantów funkcjonariusze zastali 57-letniego mężczyznę w pomieszczeniu dla ratowników. Przeprowadzone alkomatem badanie wykazało u podejrzewanego ponad 2 promile. Pijany ratownik powiedział policjantom, że w nocy pił tylko wódkę, a rano przed pracą na klina wypił dodatkowo litr piwa.

W chwili zatrzymania mężczyzny z basenu korzystało 7 osób w tym dwoje dzieci, pod opieką dorosłych. Jak ustalili policjanci, ratownik pełnił dyżur nad osobami przebywającymi w basenie od godziny 10.00 do momentu jego zatrzymania. To ogromne szczęście, że w chwili jego dyżuru nikt w wodzie nie potrzebował pomocy bo mogło by dojść do tragedii. Pijany ratownik trafił do celi a za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz Także:

źródło
policja.pl
Tagi
Back to top button
Close