GłównaZ Kraju

Wyciekło zdjęcie z przesłuchania podejrzanego o zabicie Kristiny z Mrowin. BSW bada sprawę

Biuro spraw wewnętrznych policji na Dolnym Śląsku bada sprawę ujawnienia pełnego wizerunku z przesłuchania Jakuba A., podejrzanego o zabicie 10-letniej Kristiny w Mrowinach. Oddzielne postępowanie w tej sprawie planuje również rozpocząć prokuratura.

Zdjęcie Jakuba A. z widoczną twarzą trafiło na konto Łączy nas Świdnica na Facebooku. „Niech każdy go zobaczy” – brzmiał podpis nad zdjęciem. Kilka godzin później z tego konkretnego konta fotografia została usunięta, ale nadal krąży w internecie po mediach społecznościowych głownie na Facebook i portalu wykop.pl. Na zdjęciu widzimy 22-latka podejrzanego o zabójstwo Kristiny w bokserkach i koszulce, siedzącego na krześle. Jest przesłuchiwany. Za plecami ma skute ręce.

Obecnie weryfikujemy pojawienie się zdjęcia w internecie. Służby wewnętrzne w policji szczegółowo wyjaśniają tę sprawę – powiedział nadkom. Krzysztof Zaporowski z dolnośląskiej policji w rozmowie z portalem Gazeta.pl.

Zdjęcie wykonano w dniu zatrzymania sprawcy. Komenda wojewódzka w policji wszczęła postępowania w tym zakresie. Prokuratura jak stwierdziła też podejmie stosowne kroki.

Zobacz Także:

źródło
Gazeta.pl
Back to top button
Close