997

Trzech nastolatków 11-14 lat pomogło policjantom zatrzymać nietrzeźwego kierowcę. BRAWO!

Ich postawa jest godną naśladowania. Trzech chłopców w wieku od 11 do 14 lat, pomogli policjantom zatrzymać nietrzeźwego kierowcę z 4 promilami.

 

Chłopcy widzieli jak dwóch mężczyzn, których znają piją alkohol, po czym wsiadają do auta i odjeżdżają. Samochód po chwili zjechał do rowu i uderzył w słup. Kierowca i pasażer uciekli, ale bardzo szybko zostali zatrzymani. Jak się okazało kierujący miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. 41-letniemu kierowcy grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek (14 czerwca br.) około godziny. 20.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o samochodzie, który wjechał do przydrożnego rowu. Z uzyskanych informacji wynikało, że pijanego kierowcę zatrzymał jakiś chłopiec.

Policjanci natychmiast pojechali do miejscowości Ciesina, gdzie całość zdarzenia miało miejsce. Tam funkcjonariusze zastali trzech chłopców w wieku 11 lat i dwóch 14-latków, którzy wskazali leżący w rowie pojazd marki Opel Zafira. To własnie oni powiadomili policję o zdarzeniu i zabrali kluczyki z auta, by uniemożliwić kierowcy dalszej jady.

Policjanci odnaleźli kierującego oplem ukrywającego się w pobliskich zaroślach. Był to 41-letni mieszkaniec gminy Pisz, który był kompletnie pijany. Zaprzeczał, aby to on kierował tym pojazdem. Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny wykazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

funkcjonariusze ustalili, że w trakcie zdarzenia w pojeździe była jeszcze druga osoba, jak się okazało pasażer z rozbitą głową poszedł w kierunku domu. Pod domem na  39-latka, który miał obrażenia głowy, bo uderzył w przednią szybę, która była rozbita czekała już policja.  Podobnie jak kolega miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

Gratulujemy chłopcom świetnej postawy!

Zobacz Także:

Tagi
Back to top button
Close