997

Obywatel Armenii rzucił się na funkcjonariusza

O tym, że funkcjonariuszem  jest się cały czas, nawet po służbie pokazali w sobotę wieczorem funkcjonariusze z nowotarskiej i zakopiańskiej komendy. 

Policjanci wracali do domów po służbie ze swoich  jednostek. W Harklowej ich uwagę zwrócił jadący w kierunku Dębna kierujący fordem, który swoim zachowaniem wskazywał, że ma problemy prowadzeniem pojazdu. Mężczyzna jechał środkiem drogi a także  wyprzedzał na linii podwójnie ciągłej i na przejściu dla pieszych tym samym zmuszając jadących z naprzeciwka do hamowania i zjechania na pobocze.

W miejscowości Dębno stracił panowanie i wjechał do przydrożnego rowu, chwilę później udało mu się z niego wyjechać i ruszył w kierunku Nowego Targu. To właśnie wtedy policjant z Nowego Targu swoim samochodem zajechał mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę, a zaraz za nim stanął policjant z zakopiańskiej komendy.

Z forda wyszło dwóch mężczyzn, którzy byli bardzo agresywni i wulgarni. Pasażer pojazdu po chwili uciekł, na miejscu został kierujący obywatel Armenii, który rzucił się na nowotarskiego policjanta. Na pomoc ruszył funkcjonariusz z zakopiańskiej komendy i po chwili został obezwładniony. Mężczyzna był pijany, miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Dzisiaj usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy. Grozi mu teraz wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdu i kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz Także:

źródło
Policja.pl
Back to top button
Close