Sprawa dla munduruZ Kraju

Skandaliczny stan budynku posterunku w Węgorzynie? Jest Komentarz policji.

W dniu 27 maja 2019r na profilu FB „INFO Szczecin” pojawiła się informacja od jednej z czytelniczek dotycząca skandalicznego stanu budynku posterunku policji w Węgorzynie.  Znamy stanowisko policji w tej sprawie.

Poniżej prezentujemy post na profilu FB „INFO Szczecin”

W związku z tym poprosiliśmy Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie o zajęcie stanowiska w tej sprawie. Otrzymaliśmy odpowiedź:

Stan pomieszczeń w budynku Posterunku Policji w Węgorzynie oczywiście jest nam znany. To właśnie z tego powodu Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie już w latach ubiegłych zawarła porozumienie z Gminą Węgorzyno na utworzenie nowej siedziby Posterunku Policji w zaplanowanym przez gminę Zintegrowanym Centrum Bezpieczeństwa. Będzie to nowy obiekt, spełniający aktualne standardy tego rodzaju jednostek Policji.
Z tego względu dokładamy wszelkich starań, aby dotychczasowe warunki służby i przyjęć mieszkańców przy ul. Runowskiej 45 w Węgorzynie były możliwie najlepsze, jednak mając na względzie zasadność wydatkowania publicznych środków, będą one przeznaczone nie na prace remontowe lecz na powstanie zupełnie nowej siedziby posterunku. Aktualnie dobiegają końca prace związane z aktualizacją projektu budowlanego.
Dodatkowo pragnę zwrócić uwagę, że zamieszczone na profilu FF zdjęcia Posterunku Policji w Węgorzynie, przynajmniej w pewnej części, pochodzą sprzed dłuższego czasu i nie odzwierciedlają aktualnego stanu. Świadczy o  tym między innymi fotografia fasady budynku. Jest na nim zamieszczona nieaktualna tablica z oznaczeniem Posterunku Policji w kolorze niebieskim, która to tablica została wymieniona już w połowie roku 2015 na  taką w kolorze czerwonym. W załączeniu przesyłam zdjęcie. –  napisała nadkom. Alicja Śledziona Rzecznik Prasowy KWP w Szczecinie

Jednakże z informacji, które posiadamy zdjęcia nadesłane przez czytelniczkę INFO Szczecin przedstawiają stan faktyczny wewnątrz  komisariatu z przed kilku dni a zdjęcie frontowe o którym pani Rzecznik mówi,  było starsze i zostało użyte przez INFO SZCZECIN jedynie w celach poglądowych by czytelnicy wiedzieli o jakim budynku mowa .  Poniżej zamieszczamy przesłane przez Rzecznika Prasowego zdjęcie aktualnego wyglądu budynku z zewnątrz.

Zobacz koniecznie:

Znamy stanowisko policji dot. warunków socjalnych wrocławskich policjantów.

 

komisariat Węgorzynie
Fot. Rzecznik Prasowy KWP w Szczecinie

Zobacz Także:

Tagi
Back to top button
Close