997

Funkcjonariusz po służbie rozpoznał i zatrzymał zabójcę


W dniu 25 lutego 2019r wieczorem Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Krakowie otrzymał informację o rannym mężczyźnie znajdującym się na jednej z nowohuckich posesji. Na miejsce został natychmiast wysłany patrol. Poszkodowany nie dawał oznak życia, policjanci podjęli resuscytację krążeniowo- oddechową aż do przyjazdu karetki. Nie udało się uratować 57 letniego mężczyzny.

Niezwłocznie rozpoczęto czynności operacyjne. Funkcjonariusze z Komisariatu VII ustalili tożsamość sprawcy. Dane nożownika zostały przekazane krakowskim mundurowym. Jeden z policjantów będąc już po służbie zauważył poszukiwanego nożownika na przejściu dla pieszych. Powiadomił dyżurnego i poszedł za poszukiwanym. W obawie, że sprawca może uciec, policjant sam go zatrzymał, po czym przekazał go przybyłym na miejsce funkcjonariuszom.

W Prokuraturze Rejonowej Kraków – Nowa Huta wszczęto śledztwo w tej sprawie.  „W dniu 28 lutego 2019 roku przedstawiono zatrzymanemu Rafałowi M., lat 41, zarzut popełnienia przestępstwa z art. 148 §1 kk, oraz skierowano do Sądu Rejonowego dla Krakowa – Nowej Huty wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień, przy czym odpowiadając na zadane mu pytania pośrednio opisał przebieg zdarzeń i swą rolę w zdarzeniu.
Jak dotychczas ustalono podczas spożywania alkoholu w jednym z pustostanów doszło pomiędzy mężczyznami do nieporozumień, których podłożem było między innymi darzenie uczuciem, przez obu mężczyzn, tej samej kobiety. Doprowadziło to początkowo do słownej awantury między mężczyznami a następnie do szarpaniny między nimi, po czym Rafał M. zadał pokrzywdzonemu kilka ciosów nożem skutkujących zgonem mężczyzny.
Sąd Rejonowy dla Krakowa – Nowej Huty w Krakowie przychylił się do wniosku prokurator i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.”*

* Komunikat Prokuratury Okręgowej w Krakowie:  https://www.krakow.po.gov.pl/01.03.2019-post%C4%99powanie-prokuratury-rejonowej-krak%C3%B3w-nowa-huta-w-sprawie-ujawnionych-zw%C5%82ok-w-jednym-z-pustostan%C3%B3w.html

 

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

 

Zobacz Także:

Back to top button
Close