997

Nietrzeźwy wiózł dziecko do przedszkola bez fotelika i zapiętych pasów


Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli skodę, której kierujący był nietrzeźwy. W takim stanie chciał przewieźć swoją 5 letnią córkę do przedszkola. Dziewczynka jechała bez fotelika, nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa. Badanie alkomatem wykazało, że 45 latek miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz stwarzanie zagrożenia dla życia i zdrowia małoletniej.

W dniu 27 lutego 2019r po godzinie 7 rano, w miejscowości Targówka (gmina Mińsk Mazowiecki) funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli skodę. Sposób jazdy kierującego sugerował, że może znajdować się on pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze przystępując do kontroli zauważyli, że mężczyzna wiezie małą dziewczynkę bez fotelika i zapiętych pasów bezpieczeństwa.  W trakcie rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 1,2 promila alkoholu.

Funkcjonariusze wezwali na miejsce matkę dziewczynki, by się nią zaopiekowała, a 45 letniego mężczyznę zabrali na komendę. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz stwarzanie zagrożenia dla życia i zdrowia małoletniej.

 

Źródło: policja.waw.pl

Zobacz Także:

Back to top button
Close