Z Kraju

Kijem bejsbolowym pobił taksówkarza.


28-latek, który zniszczył samochód i pobił taksówkarza za to, że ten nie ustąpił mu pierwszeństwa przejazdu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Zdarzenie miało miejsce kilka dni temu na jednej z ulic w centrum Krakowa. Taksówkarz zwrócił uwagę, że kierowca jadącego za nim audi zaczął gwałtownie trąbić – tak jakby chciał, aby taksówkarz zatrzymał pojazd. Kierowca taksówki zjechał na pobocze. Wtedy kierowca audi wysiadł, podbiegł do taksówkarza, szarpał go, uderzył w twarz, następnie wrócił do swojego auta i odjechał. Pobity kierowca taksówki zadzwonił na policję z prośbą o pomoc. Sam pojechał za audi napastnika  nie chcąc stracić go z pola widzenia. Napastnik zauważył, że jest śledzony. Zatrzymał pojazd, wysiadł i kijem bejsbolowym zaczął niszczyć stojącą za nim taksówkę. Agresor powybijał szyby, zniszczył karoserię, po czym przez wybite okno kijem uderzał przestraszonego kierowcę taksówki. Następnie próbował uciec, lecz w tym momencie na miejscu pojawili się funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Policji w Krakowie. Obezwładnili i zatrzymali agresora.

Pokrzywdzony 32 latek trafił do szpitala. 28-letni napastnik został przewieziony do I Komisariatu Policji w Krakowie, gdzie go przesłuchano. Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył tym, że wracał zmęczony z pracy, a kierowca taksówki nie ustąpił mu pierwszeństwa przejazdu.  28-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała, zniszczenia mienia, a także posiadania amunicji bez  zezwolenia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze przeszukali również mieszkanie podejrzanego. Zastali tam jego partnerkę, która spanikowała i usiłowała wyrzucić do toalety ostrą amunicję. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzuty poplecznictwa. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Zobacz Także:

Back to top button
Close