Z Kraju

Mundurowi zatrzymali mężczyznę z bronią czarnoprochową.


Mundurowi z Poznania w dniu 24 lutego 2019r w godzinach wieczornych interweniowali w jednej z kamienic na Starym Mieście. W mieszkaniu zabarykadował się mężczyzna, który groził, że przy pomocy broni, zrobi sobie krzywdę. Policjanci uspokoili go i doprowadzili do tego, że dobrowolnie wyszedł z mieszkania.

24 lutego 2019r. funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że w jednej z kamienic na Starym Mieście znajduje się mężczyzna, posiadający broń i grozi, że zrobi sobie krzywdę. Ponadto w mieszkaniu miały paść strzały. Jako pierwsi na miejsce przyjechali funkcjonariusze  z Oddziału Prewencji Policji KWP w Poznaniu. Został również zawiadomiony zespół negocjatorów z KWP w Poznaniu.

Przed budynkiem zastali partnerkę mężczyzny. Kobieta rozmawiała z nim przez telefon. Zabarykadowany mężczyzna chciał rozmawiać z policjantem. Mundurowy z Oddziału Prewencji Policji KWP  przez około godzinę uspokajał rozmówcę, próbował nakłonić go do oddania broni i wyjścia z mieszkania. Mężczyzna w trakcie rozmowy rozłączył się, jednak po chwili znowu zadzwonił. Tym razem rozmowę przeprowadził drugi funkcjonariusz z OPP. Ostatecznie mężczyzna wyszedł z mieszkania i odłożył broń. Został obezwładniony.

Na miejscu pracowali funkcjonariusze z zespołu minersko-pirotechnicznego SPAP w Poznaniu, oraz przewodnik z psem przeszkolonym do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych i policjanci z Komendy Miejskiej i Komisariatu Policji na Starym Mieście. Okazało się, że zabezpieczona broń to broń czarnoprochowa. Zabezpieczono również akcesoria do broni.  W mieszkaniu znajdowało się kilka otworów po pociskach. Mężczyzna trafił do szpitala. W czasie zdarzenia, nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

 

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl

Zobacz Także:

Back to top button
Close