Z Kraju

Zatrzymano włamywaczy.

Dzięki współpracy płońskich funkcjonariuszy i mundurowych z komisariatu w Nasielsku zatrzymano 27 i 28latka. Odzyskano większość skradzionych przez nich rzeczy. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Na początku lutego br otrzymano kilka zgłoszeń dotyczących włamań do domków letniskowych oraz budynków gospodarczych mieszczących się na terenie gminy Nowe Miasto oraz gminy Joniec. Sprawcy wyłamywali bądź podważali drzwi,wchodzili do środka i kradli wszystko co się dało. Ukradli m.in. gryfy do ćwiczeń wraz z obciążeniem, butle gazowe, łuki sportowe, piły spalinowe, agregaty, meble, złom. Straty pokrzywdzonych wynosiły i od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Płońscy kryminalni współpracując z policjantami z Komisariatu Policji w Nasielsku ustalili tożsamość dwóch mężczyzn podejrzewanych o włamania. W trakcie przeszukania mieszkania 27 i 28 latka (mieszkańców gminy Nasielsk) znaleziono przedmioty skradzione z domków letniskowych z terenu powiatu płońskiego oraz wiele innych przypuszczalnie pochodzących z kradzieży. Mężczyźni zostali zatrzymani, a znalezione u nich rzeczy zabezpieczono. Ustalono, że dokonali oni łącznie 10 włamań do domków letniskowych oraz budynków gospodarczych na terenie gminy Nowe Miasto i okolic.

Grozi im nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz Także:

Back to top button
Close