Z Kraju

Podając się za policjantów próbowali wyłudzić pieniądze.


Funkcjonariusze z Wąbrzeźna zatrzymali trzech mężczyzn, którzy podając się za policjantów próbowali wyłudzić pieniądze od jednego z mieszkańców miasta.

 

W dniu 9 lutego br funkcjonariusze z Wąbrzeźna otrzymali zgłoszenie, że trzech mężczyzn podających się za policjantów próbowało wyłudzić pieniądze. Sprawcy ci powiadomili pewnego mężczyznę, że zostaną postawione mu zarzuty. Aby się od nich uchronić mężczyzna zapłacić miał odpowiednią kwotę. W drodze do komisariatu zatrzymali się przed bankiem, w którym mężczyzna ten miał wziąć kredyt. Pracownica banku szybko zorientowała się w jakim celu mężczyzna bierze pożyczkę i zawiadomiła policję. Sprawcy uciekli.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił zatrzymać sprawców następnego dnia. Okazało się, że są to mężczyźni w wieku 18, 20 i 23 lata- mieszkańcy Chełmży. Usłyszeli oni zarzut usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia majątkiem. Jeden z mężczyzn, 20 letni pomysłodawca przestępstwa, poszukiwany był listem gończym i trafił do więzienia. W czasie przeszukiwania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli około 7g substancji psychoaktywnych. Wobec pozostałych osób zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Zobacz Także:

Back to top button
Close